Olbrzymia eksplozja w Rosji! Rosjanie oskarżają o atak Ukrainę. Informują, co się stało

Potężna eksplozja w Rosji nieopodal miasta Biełgorod! Według pierwszych doniesień, palą się zbiorniki z ropą. Rosjanie oskarżają Ukraińców o atak. W sieci pojawiły się nagrania, na których zarejestrowano moment eksplozji.

Potężna eksplozja w Rosji

Rosyjski Biełgorod to miasto położone przy granicy z Ukrainą, w odległości ok. 80 km od ukraińskiego Charkowa. Media informują o potężnej eksplozji, do której doszło nad ranem w bazie ropy naftowej w Biełgorodzie. Według wstępnych ustaleń, palą się zbiorniki z paliwem. To efekt uderzenia dwóch śmigłowców. Rosjanie twierdzą, że były to śmigłowce ukraińskie.

Dwa helikoptery wleciały na terytorium Rosji na małej wysokości. Sieć obiegły nagrania, na których widać fragment ataku oraz samą eksplozję.

Według agencji UNIAN, zbiorniki z ropą nadal płoną, a na miejscu pracuje 170 jednostek służb ratunkowych. Z pierwszych relacji wynika, że w wyniku eksplozji niegroźnie poszkodowane zostały dwie osoby.

Rosjanie oskarżają Ukraińców

Rosjanie od początku informują, że doszło do ataku ze strony Ukraińskich Sił Zbrojnych. Strona ukraińska nie potwierdziła jeszcze swojego udziału w ataku i nie skomentowała tych doniesień. Ale nie musiała tego robić, bo Rosjanie już wykorzystują pożar w Białgorodzi

e do celów propagandowych. Pojawiły się pierwsze wypowiedzi, że to „nieludzkie” zachowanie ze strony Ukraińców, ponieważ zaatakowali blisko domów Rosjan.

Reuters zauważa, że to pierwszy raz, gdy Rosja oskarża Ukrainę o nalot na obiekty na swoim terytorium.

Źródła: dorzeczy.plwydarzenia.interia.plwww.rmf24.pl

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Zostaw komentarz

Do Golumii i z powrotem

Królewna Julia, krasnoludy, wilki i tajemniczy diament, rurkopławy i dżdżownice, które zamieniają się w żmije. To historia, którą Marcin Szul, weterynarz i handlowiec z Dąbrowy Górniczej, zawarł w swojej pierwszej książce "Do Golumii i z powrotem". Napisał ją na podstawie historii, które wcześniej wymyślał specjalnie dla 11-letniej córki.