Przerażające zbrodnie Rosjan w Buczy. Setki ciał cywilów na ulicach

Przerażające zbrodnie Rosjan w Buczy. Ukraińcom udało się odbić obwód kijowski z rąk okupanta. Ale to, co wojsko zastało pod Kijowem, przerasta wszelkie wyobrażenia. Rosjanie zostawili po sobie śmierć, zniszczenie i niewyobrażalne cierpienie. Ukraiński resort obrony mówi o „nowej Srebrenicy”.

Przerażające zbrodnie Rosjan w Buczy

Rosjanie okupowali podkijowską Buczę przez kilka tygodni. W tym czasie do mediów docierały jedynie strzępy informacji na temat tego, co się tam dzieje. Dziś wiemy już, że ludność cywilna w Buczy przeszła przez piekło. Ukraińcy zgromadzili przerażające dowody na masowe zbrodnie wojenne, których dopuścili się Rosjanie.

Nowa Srebrenica. Ukraińskie miasto Bucza było w rękach rosyjskich bydlaków przez kilka tygodni. Miejscowi cywile byli poddawani arbitralnym egzekucjom

– napisano w komunikacie resortu obrony Ukrainy.

Większość zdjęć, które trafiły do mediów społecznościowych, nie nadaje się do publikacji. Fotografie są bardzo drastyczne. Widać na nich ciała cywilów porozrzucane na ulicach miasta. Jeden z mężczyzn zginął jadąc na rowerze. Niektórym cywilom przed śmiercią związano ręce na plecach.

Jak przekazał mer Buczy Anatolij Fedoruk, w zbiorowych mogiłach trzeba było tam pochować 280 ciał. Wszystkie pochowane osoby miały ślady po rosyjskich kulach.

Ciała nagich kobiet

Zdjęcia z Buczy przypominają apokaliptyczny obraz, przedstawiający ogrom ludzkiego okrucieństwa.

Jeszcze całkiem niedawno cały kraj i ci ludzie planowali iść do pracy, spotykać się z krewnymi, załatwiać swoje sprawy. Faszystowskie bydlaki pozbawiły ich życia. Życia nieuzbrojonych cywilów, którzy próbowali tylko się uratować

– napisał na Telegramie doradca szefa MSW Ukrainy, Anton Heraszczenko.

W odległości ok. 20 kilometrów od Kijowa, znaleziono ciała czterech lub pięciu nagich kobiet.

Rosjanie ponoć próbowali je spalić. Bóg wie, co wydarzyło się wcześniej

– skomentowała ziennikarka portalu Kyiv Independent Anastazja Lapatina.

Rosjanie, którzy próbują wszystkim wmówić, że są „wyzwolicielami”, miasta zmieniają w ruinę. Mordują, gwałcą, torturują i plądrują. Kradną nawet pralki, garnki, patelnie i zabawki. Nie mają żadnych zasad

Źródła: wiadomosci.wp.plwww.polsatnews.pl

Fotografie:

Zostaw komentarz

Do Golumii i z powrotem

Królewna Julia, krasnoludy, wilki i tajemniczy diament, rurkopławy i dżdżownice, które zamieniają się w żmije. To historia, którą Marcin Szul, weterynarz i handlowiec z Dąbrowy Górniczej, zawarł w swojej pierwszej książce "Do Golumii i z powrotem". Napisał ją na podstawie historii, które wcześniej wymyślał specjalnie dla 11-letniej córki.