Rosja wystrzeliwuje rakiety z Białorusi. 20 kilometrów od polskiej granicy!

Rosja prowadzi ostrzał spod polskiej granicy, wykorzystując lotnisko w Brześciu. „Ofensywa z Białorusi już się zaczęła” – poinformował doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko.

Ostrzał spod polskiej granicy

Rosjanom nie udaje się osiągnąć zamierzonych celów, coraz mocniej naciskają więc na Białorusinów, by dołączyli do tej wojny i wysłali wojska do Ukrainy. Jednocześnie Białorusini udostępniają swoje terytorium, lotniska i sieci transportowe rosyjskim wojskom.

Dzisiaj doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Wadym Denysenko poinformował w ukraińskiej telewizji, że Rosjanie zaczęli wykorzystywać do ostrzału lotnisko w Brześciu, które znajduje się niespełna 20 km od polskiej granicy. Stamtąd Rosjanie przeprowadzają ataki rakietowe na Ukrainę.

Ofensywa z Białorusi już się zaczęła

– twierdzi Denysenko.

Polska zamknie granicę z Białorusią?

Ukraińcy podkreślają, że Białoruś już jest agresorem, ponieważ pozwala atakować Ukrainę ze swojego terytorium.

Republika Białorusi zapewnia także rosyjskim okupantom możliwość korzystania z sieci placówek ochrony zdrowia na swoim terytorium. W ostatnich dniach odnotowuje się przybywanie do miejscowości Narowla w obwodzie homelskim dużej liczby rannych rosyjskich wojskowych

– przekazał ukraiński sztab generalny.

Kijów chciałby, żeby Polska podjęła decyzje o całkowitym zamknięciu polsko-białoruskiej granicy. Negocjacje trwają.

Myślę, że ta decyzja zostanie podjęta. Wtedy nie będziemy musieli czekać na Unię Europejską i całkowicie zablokujemy wszelkie dostawy do Federacji Rosyjskiej

– poinformował ambasador Ukrainy w Warszawie Andrij Deszczyca.

Źródła: wiadomosci.wp.pldorzeczy.plwydarzenia.interia.plwww.polsatnews.pl

Fotografie:

Zostaw komentarz

Do Golumii i z powrotem

Królewna Julia, krasnoludy, wilki i tajemniczy diament, rurkopławy i dżdżownice, które zamieniają się w żmije. To historia, którą Marcin Szul, weterynarz i handlowiec z Dąbrowy Górniczej, zawarł w swojej pierwszej książce "Do Golumii i z powrotem". Napisał ją na podstawie historii, które wcześniej wymyślał specjalnie dla 11-letniej córki.