Trzyosobowa rodzina utrzymuje się za 2700 zł miesięcznie. Odkładają nawet na wakacje!

Trzyosobowa rodzina utrzymuje się za 2700 zł miesięcznie. Pani Iwona i jej mąż twierdzą, że z tej kwoty udaje im się jeszcze odłożyć na wakacje i drobne przyjemności. „Nie każdy musi zarabiać 10 tysięcy w tym kraju, by być szczęśliwym” – przekonuje kobieta.

Trzyosobowa rodzina utrzymuje się za 2700 zł

Ile trzeba zarabiać, żeby utrzymać trzyosobową rodzinę? Zdania na ten temat są podzielone, jednak są tacy, którym do szczęścia wystarczy naprawdę niewiele. Jak pani Iwona i jej mąż, którzy twierdzą, że 2700 zł dochodu miesięcznie wystarcza im, by utrzymać siebie i dziecko. Mało tego, jak przekonują, udaje im się nawet odłożyć pieniądze z tej kwoty.

Mamy dwa pokoje i sprawiedliwie dorzucamy się do rachunków. Opłaty wynoszą nas 450 zł. Na jedzenie wydajemy nie więcej niż 800-900 złotych

– wylicza pani Iwona na forum WP Kafeteria.

Kobieta nie narzeka, lecz dowodzi, że 2700 zł to wystarczający dochód miesięczny, by wieść komfortowe życie.

Trzyosobowa rodzina utrzymuje się za 2700 zł

Pixabay

„Odkładamy na wakacje”

Choć dla niektórych może to być spore zaskoczenie, autorka wpisu na forum WP Kafeteria zaznacza, że jej rodzinę stać na wakacje i inne przyjemności. Jak to możliwe?

Mąż ma komórkę służbową, ja doładowuję co jakiś czas, ale przy dzisiejszych promocjach, darmowych minutach, SMS-ach to grosze. Internet mamy z teściami (50zł na dwie rodziny, to po 25zł wychodzi, a mamy szybki), za telewizor nie płacimy, bo nie mamy żadnego talerza

– opisuje.

Trzyosobowa rodzina utrzymuje się za 2700 zł

Pixabay

Forumowiczka podkreśliła też, że „nie każdy musi zarabiać 10 tysięcy w tym kraju, by być szczęśliwym”.

To fakt, że ubrań drogich nie mamy, ale też i nie najgorsze, buty też nie za 50 zł, bo wolę lepsze i droższe. Co do kosmetyków, to akurat nie wiem, czy ci co zarabiają więcej kupują lepsze. No, chyba że lepsze w ich mniemaniu

– wylicza.

Oszczędne życie, a może po prostu umiejętne gospodarowanie pieniędzmi? Zdania internautek, które skomentowały wpis, są podzielone. Jedna z kobiet bardzo krytycznie oceniła panią Iwonę.

Dla mnie życie za tyle to nie powód do dumy, bo takie pensje to powód raczej do wstydu

– napisała.

Jednak nie wszyscy są tak surowi w swojej ocenie. Okazuje się, że jest znacznie więcej osób, które potrafią utrzymać rodzinę za niespełna 3 tys. złotych, a do tego gromadzić oszczędności. Wszystko zależy od naszych przyzwyczajeń.

U mnie w pracy, przy takich samych zarobkach, jedna koleżanka odłożyła z mężem na wkład własny do mieszkania, a druga bierze pensje, płaci za to, co wcześniej nazamawiała na Zalando, i po sześciu dniach od wypłaty na bilet nie ma

– porównuje jedna z internautek.*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Źródła: www.gazeta.plkobieta.wp.pl

Fotografie: Pixabay

Zostaw komentarz

Do Golumii i z powrotem

Królewna Julia, krasnoludy, wilki i tajemniczy diament, rurkopławy i dżdżownice, które zamieniają się w żmije. To historia, którą Marcin Szul, weterynarz i handlowiec z Dąbrowy Górniczej, zawarł w swojej pierwszej książce "Do Golumii i z powrotem". Napisał ją na podstawie historii, które wcześniej wymyślał specjalnie dla 11-letniej córki.