Władimir Putin uznany zbrodniarzem wojennym. Decyzja jest jednogłośna

Władimir Putin zbrodniarzem wojennym! Amerykański Senat jednogłośnie uchwalił we wtorek 15 marca czasu miejscowego rezolucję potępiającą prezydenta Rosji. Jest to oczywiście związane z wydanym przez niego rozkazem zaatakowania przez rosyjskie wojska Ukrainy.

Władzimir Putin zbrodniarzem wojennym! Zadecydował tak jednogłośnie amerykański Senat

Republikański senator Lindsey Graham zaproponował tę rezolucję. Później poparły ją obie partie. Jak podkreśliła już agencja Reutera, jest to bardzo rzadki przejaw jednomyślności w głęboko podzielonym Kongresie. Według nich Władimir Putin bezsprzecznie jest zbrodniarzem wojennym. Tuż przed głosowaniem w tej sprawie Lider demokratycznej większości w Senacie, Chuck Schumer, wygłosił przemówienie i następująco skomentował zbrodnie wojenne w Ukrainie.

The U.S. Senate on Tuesday unanimously passed a resolution condemning Putin as a WAR CRIMINAL, a rare show of unity in the deeply divided Congress. pic.twitter.com/BO9mAOCi4o

— 王亚军&王歪嘴 (@yajunwwz) March 16, 2022

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości o wojnie w Ukrainie

Już dziś, tj. 16 marca Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze ma zdecydować o wydaniu środków tymczasowych w sprawie inwazji Rosji na Ukrainę. Ogłoszenie decyzji MTS ma rozpocząć się w środę o godzinie 16:00 w Pałacu Pokoju w Hadze. Według PAP ma to zrobić przewodnicząca trybunału, amerykańska sędzia Joan E. Donoghue.

Oczywiście z wnioskiem przeciwko Federacji Rosyjskiej wystąpiła Ukraina. Nasz wschodni sąsiad domaga się natychmiastowego wstrzymania ataku na swój kraj. Dokument ten rząd w Kijowie złożył już 26 lutego na podstawie Konwencji o zapobieganiu i karaniu zbrodni ludobójstwa. Z pisma wynika, że Ukraińcy podkreślają, iż rosyjskie oskarżenia o ludobójstwo we wschodniej Ukrainie, są fałszywe. Chcą „pilnego” nakazania Rosji wstrzymania inwazji. Kilka dni temu media poinformowały, że Rosja w zeszłym tygodniu Rosja odmówiła stawienia się na przesłuchaniach

Źródła: www.pap.pl, www.fakt.pl

Fotografie: screen Sky News Youtube.com (miniatura wpisu),

Zostaw komentarz

Do Golumii i z powrotem

Królewna Julia, krasnoludy, wilki i tajemniczy diament, rurkopławy i dżdżownice, które zamieniają się w żmije. To historia, którą Marcin Szul, weterynarz i handlowiec z Dąbrowy Górniczej, zawarł w swojej pierwszej książce "Do Golumii i z powrotem". Napisał ją na podstawie historii, które wcześniej wymyślał specjalnie dla 11-letniej córki.